KURTHASANLI ŞEHİDİNE AĞLIYOR

    Köyümüzde Şehit Acısı. Osmaniye'nin Zorkun Yaylasında Şehit Olan Rıfkı Damar'ın Baba Ocağına Ateş Düştü.

 

ŞEHİT RIFKI DAMAR

 

Osmaniye'nin Zorkun Yaylası'na bağlı Haçbel mevkisinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 21 yaşındaki Jandarma Er Rıfkı Damar'ın  baba ocağına ateş düştü.   Osmaniye’nin Zorkun Yaylası’na bağlı Haçbel mevkiinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı…

Çatışmada Jandarma Er Rıfkı Damar (21) şehit olurken, Jandarma Er Ramazan Koçu (20) ise yaralandı. Hastanede yaralı askerin durumu hakkında bilgi alan Vali Celalettin Cerrah şunları söyledi: “Operasyon timlerimiz pusu halindeyken, yaklaşan teröristler ateş etmişler. Arazide operasyon devam ediyor. Diğer timlerimiz de çatışma bölgesine çok yakındaydı. İnşallah sonuç alacağız. Yaralı askerin durumu iyi.”

Şehit Rıfkı Damar’ın memleketi Konya’nın Kadınhanı İlçesi’ne bağlı Kurthasanlı Köyü’ndeki baba ocağına ateş düştü. Mustafa ve Firdevs Damar çiftinin çocukları olan şehit Rıfkı Damar’ın bekar ve Kadınhanı Ata İçil Lisesi mezunu olduğu öğrenildi. 2’si kız 4 kardeşi olan Rıfkı Damar’ın şehit olduğunu duyan arkadaşları sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında üzüntülerini dile getirdi.

Bu arada Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ndeki Küçük Kato Dağı’nda bulunan 2 güvenlik üs bölgesine, PKK’lılar tarafından akşam saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi. Askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma 1.5 saat sürdü. Yoğun ateş altında kalan PKK’lılar Irak sınırına doğru kaçtı. Eğitimli birliklerin PKK’lıları takibe aldığı ve zaman zaman silah seslerinin duyulduğu, Kobra helikopterlerinin kaçış güzergâhını bombardımana tuttuğu bildirildi.

ACI HABERLE YIKILAN BABA MUSTAFA DAMAR: “OĞLUMU BİR GÜN ÖNCE RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM. ‘BABA YETİŞ’ DİYE BAĞIRIYORDU”

Şehit Rıfkı Damar’ın Kadınhanı ilçesine bağlı Kurthasanlı köyündeki babaevine gelen Kadınhanı Belediye Başkanı Hulusi Çökgel, Ilgın Kaymakamı ve Kadınhanı Kaymakam Vekili Cahit Işık ile askeri yetkililer, sağlık ekipleri eşliğinde baba Mustafa Damar’ın kapını çaldı.

Kapıyı açan baba Damar’a acı haberi ilk etapta veremeyen Çökgel ve Işık, aileye çocuklarının çıkan bir çatışmada yaralandığını ancak sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Evin önünde bekleyen askeri görevlileri gören baba Damar, “Doğru söyleyin, oğlum şehit oldu değil mi?” diyerek haykırmaya başladı.

Bu sırada gelen köy imamının “Takdir Allah’ın, başınız sağ olsun” diyerek acı haberi vermesiyle gerçeği öğrenen baba Mustafa Damar ile anne Firdevs Damar, gözyaşlarına boğuldu.

Acı haberle adeta yıkılan baba Mustafa Damar, “Oğlumu bir gün önce rüyamda gördüm. ‘Baba yetiş’ diye bağırıyordu” diyerek gözyaşı döktü.

Kadınhanı Kaymakam Vekili Işık’ın teselli etmeye çalıştığı baba Damar, “Yeni ev yapıyordum. Teras katını ona verecektim. Bana da ‘Hasat iyi geçtiyse düğün işlerini hızlandıralım’ demişti. Yarıda bırakıp gittin oğlum böyle mi olacaktı” diye ağıtlar yaktı 

 

http://www.dha.com.tr/sehit-asker-rifki-damarin-evine-ates-dustu_197098.html 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !